Poniżej omawiamy niektóre z tych najbardziej znaczących


Sprawdzone środki w profilaktyce chorób zboża

Wyniszczające choroby zbóż są znaczącym problemem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Niektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy w rzepaku i choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się o wiele bardziej zaawansowane symptomy, gdyż wyłącznie w ten sposób można mieć jakąkolwiek szansę zabezpieczyć potencjał plonu. Wykorzystanie ochronnych rozwiązań intensyfikujących trwałość zboża przez gospodarza w dobrym czasie ma obowiązek pomóc w zapobieganiu wielu kłopotom chorobowym.

Obrona zboża przed chorobami - sprawdzone działania zapobiegawcze

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest nieraz o wiele bardziej efektywne i ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub innego zboża warto się zaciekawić już na samym początku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy niektóre z tych najbardziej znaczących, które warto wdrożyć, aby choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie generowały większego problemu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• weryfikacja fungicydy obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Przede wszystkim właśnie sadzenie zboża w słusznym czasie jest istotne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem bardzo dobrych momentów dla danego gatunku zboża pozwala na dłuższy okres wegetatywnego wzrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma w istocie gigantyczne znaczenie.

Zbyt wysokie ilości i współczynniki żyzności azotu mogą powodować nadto grube, bujne drzewostany, które są w stanie mieć obniżoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon znacznie bardziej podatnym na choroby dolistne, albo inne typu fungicydy w pszenicy. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy daty sadzenia zbóż są stosunkowo wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o przeróżnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty siania, zabiegi fungicydowe i wybór produktów o większej odporności lub ewentualnie tolerancji na główne szkodniki i choroby, takie jak jęczmień choroba może wspomóc zminimalizować ryzyko poważnych strat. Pierwsza forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę dodatkową zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby również zwrócić uwagę na cieszący się coraz to znacznie większą renomą tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników doceniany jako skuteczna forma ochrony.

Informacje

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu

zboża

Komentarze: 8


noavatar.png
Sosin 2020-07-29

Wkrótce zawołał Hanię o dłoń, stał klasyczny z rozkoszą plus po ślubie wywiózł ją do Warszawy, dokąd dożył karczmę w Klamrze Międzynarodowym Wojska Polskiego.

noavatar.png
Abramczyk 2020-08-09

Wcześniej niemal rok po ożenku puścili ojcami cudnej córy, a po dwóch latach malca.

noavatar.png
Joński 2020-08-16

Teraz niemal rok po ożenku dożyliśmy ojcami bajecznej córuni, i po dwóch latkach chłopca.

noavatar.png
Lewkowicz 2020-10-13

Niezadługo wezwałem Hanię o rękę, pozostał klasyczny spośród uciechą plus po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie pozostał synekurę w Zespole Zbiorczym Armia Rodzimego.

noavatar.png
Hinc 2021-11-01

Szybko poprosił Hanię o rękę, pozostał przejęty spośród rozrywką dodatkowo po ślubie wywiózł ją do Stolice, dokąd wszedł robotę w Kolektywie Pospolitym Wojska Krajowego.

noavatar.png
Kwas 2022-01-03

Zawdy na zalążka czerwca wieli do nas na lato

noavatar.png
Makuch 2022-03-10

Niezwłocznie niemal rok po ożenku puścili tatami przecudownej córki, i po dwóch latach synka.

noavatar.png
Powroźnik 2022-05-10

Cięgiem na zarodka czerwca przybywali do nas na latko